
В жовтні 2008 року великі вожді електронних племен обмінялися парою віртуальних ударів (після чого їх вірні воїни трохи погризлися на форумах).
Почав Балмер. Виступаючи на якійсь там конференції в Лондоні, він анонсував появу вже листопаду 2008 нової ОС від Microsoft. Сказано було дуже мало, “щоб не зіпсувати сюрприз”. Нова система називатиметься Windows Cloud, і, відповідно назві, буде реалізовувати концепцію cloud computing.
Що собою являє отой cloud computing, ніхто достеменно не знає, хоча розумні люди навіть намагаються писати великі і не дуже статті (російською та англійською). Кажуть, що це коли інтерфейс програми знаходиться на машині користувача, а самі обчислення виконуються десь на далекому сервері, “у хмарах”. Перше, що спадає на думку, це, звісно, поєднання Google Chrome + Gmail + Office + всякі інші гуглові сервіси. Хто уважніше слідкує за прес-релізами відомих компаній, згадають Adobe Air. Особливо підкреслюється, що в такому випадку комп’ютер користувача не потребує великих обчислювальних потужностей: вони задіюються на сервері, якщо виникає потреба (і тут у пам’яті спливає термін GRID). Ну, а найдосвідченіші, як засновник Oracle Ларрі Елісон, зізнаються, “захмарні обчислення” є лише модним словом: “Найцікавіше те, що цей термін застосовується до всього, що ми бачимо навколо. Комп’ютерна індустрія більш вразлива до модних тенденцій, ніж сама жіноча мода. Може я ідіот, але я геть не розумію, про що йдеться. Дурість це все. І коли воно вже скінчиться?”
Повернемося до Балмера. Очевидно, він мав на увазі щось типу тонкого клієнту, з якого користувачі зможуть користуватися акаунтом на Windows Live. При цьому всі документи теж, мабуть, мають зберігатися десь там, на сервері. Для того, щоб користувачі могли редагувати їх будь-де, “навіть у інтернет-кіосках”. Також Балмер пообіцяв, що такий софт буде зручнішим, ніж “те, що запускається в браузері”.
Журналісти Guardian запитали у Річарда Столмена, що він про це думає. Старий не був оригінальним:
"Не слід застосовувати web-програми для своїх обчислень, бо при цьому ви втрачаєте контроль. Це так само погано, як і використання пропрієтарного софту. Власні обчислення слід виконувати лише на власному комп’ютері з власною копією програми, що не порушує ваші права. Використовуючи пропрієтарну програму, розміщену на якомусь віддаленому сервері, ви лишаєте себе захисту. Ви повністю опиняєтесь в руках того, хто писав ту програму.
Коли вам скажуть про неминучість такого — знайте, це слова людини, що будує свій бізнес, розвиваючи таку компанію."
Передрук з _http://whirlwind.in.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар