понеділок, 25 жовтня 2010 р.

5-річчя спільноти Сумно?

5sumno.jpg


Минулих вихідних, а саме 23 жовтня, відбулось святкування 5-річчя порталу про культуру sumno.com. Дійство проходило у приміщенні Київської малої опери (будинок трамвайників), що по вулиці Дегтярівській, 5.  Будівля досить старовинна, з цікавою історією. Так, наприклад, у 1910 році тут відбувся перший у Києві показ кіно. Тож організатори вирішили відзначити цю подію показом сучасних українських мультиків століття по тому. Зважаючи на знаковість даної споруди стає прикро дивитись у якому вона стані зараз. Тут відбуваються ярмарки вживаного одягу, так званого секонд-хенду, будівля жахливо занедбана і потребує негайного капітального ремонту. Загалом досить символічно, що місцем проведення заходу була обрана саме Київська мала опера. Це показує ставлення теперішньої влади до сучасної української культури та історії.

Київська мала опера


У програмі святкування були заплановані покази мультфільмів молодих українських аніматорів, презентація анімаційного проекту Степана Коваля і Олександра Власюка, більш відомого як казкар Сашко Лірник, "Моя країна - Україна", виставка картин художників Агіци Бо-Гі, Марисі Рудської, Наталі Приймачук, Катрін Вошинської, Олени Некори, Олександри Пучкової та Дитра Буланова. Також відбувся концерт українських гуртів "Zapaska", "ДомРа" і "Пропала грамота".

Дійство розпочалось з показу мультфільмів французьких, німецьких і англійських аніматорів. Серед показаних робіт були декілька цікавих, як от мультики французької студії GOBELINS. Далі відбулась анонсована презентація національного анімаційного проекту "Моя країна - Україна". Було продемонтровано перші 9 серій мультфільму. Їх знімають молоді талановиті українські аніматори за сценарієм Сашка Лірника. Тривалість кожної всього три хвилини. Спочатку планувалось зняти 25 серій по кількості облаcтей в Україні і окремо про Київ. Однак згодом від такої ідеї відмовились і пішли іншим шляхом - знімати серії про легенди українських міст і містечок.


Після показу серіалу аудиторія розділилась - частина залишилась дивитись анімаційні роботи молодих українських мультиплікаторів, а більшість пішла до великої зали, де саме починався концерт. Першим виступав гурт "Zapaska" (Павло Нечитайло і Яніна Шпачинська). Прозвучали пісні "Сумно мені, сумно" (своєрідний гімн порталу), "МашаМаша", "Будинок маленьких гномів", "Несподівано" та інші.

Далі був виступ етно-гурту "ДомРа". На цей час і так не повний зал майже спорожнів, залишилось десь 20 слухачів. А дарма. Як зазначено на сторінці гурту, завдяки неординарному поєднанню милозвучного та сильного голосу солістки Анастасії Друзюк, ніжного витонченого голосу домри та унікального музичного матеріалу, «ДомРа» створює незвичайну музику на перехресті автентичних народних пісень, джазу та року.

І нарешті хед-лайнерами концерту були хлопці з "Пропалої грамоти". Гурт презентував свій новий альбом "Чудернацька сила". До альбому увійшли композиції давно відомі учасникам різноманітних фестивалів. "На відміну від «Цейво» (2007) та «Гонору» (2009) третя платівка писалась довго і виважено – більше 6 місяців," - кажуть учасники гурту. Звісно, рекордів з тривалості  ніхто ставити не збирався, але і у  спину не підганяв. Поки альбом зводився та настоювався, окремі сингли розійшлись Мережею, а пісня «Опришки» навіть потрапила до польської етно-компіляції від лейблу ЕМІ. Над альбомом, крім золотого складу «ПГ» працювали зі звуком майстри Сергій Заболотний та Михайло Стаднійчук. Дві пісні прикрасили дівчата – Наталя Какарькіна та вже знайома вам Яна Шпачинська («4e4e», «Zapaska»).

Немає коментарів:

Дописати коментар